Bing Google ‘dan dahamı iyi

sohbet makalesi

Bing, Google’dan daha mı iyi? 

Google’ın her aşamada çevrimiçi endüstriye her zaman hakim olduğu gerçeğinde hiç şüphe yok. Google’ı üretkenlik açısından yenmenin imkansız olduğunu iddia eden birkaç teori var.

Mega şirket, zaman içinde bir izleyici kitlesi kazanmak için yeni ve geliştirilmiş özellikler ortaya koymakta asla başarısız olmadı. Dahası, markaları için rekabeti ortadan kaldırmak için sektörde daha fazla sektör ediniyorlar.

Bu nedenle, Google’dan sonra en çok kullanılan ikinci arama motoru olmasına rağmen çoğu kullanıcı Bing’den haberdar değildir. Yine de, tekel Google’ın elinde ve yakın zamanda onu bırakmayı düşünmüyorlar. Bu, tartışmalı bir soruya yol açar:

Bing, herhangi bir kriter açısından Google’ı gölgede bırakabilir. Bu nedenle, her iki arama motorunu da aşağıda belirtildiği gibi birkaç parametrede karşılaştırma zamanı.

Google Bing Karşılaştırmalı Bir Analiz

1) Hız
Bir arama motoru veya başka bir çevrimiçi araç olsun, iş dünyasında en hızlı olanı desteklemek yaygın bir eğilimdir.

Kullanıcılar her zaman, özellikle ele alınacak çok fazla sorgu olduğunda, aramalarının genel hızını iyileştirmenin hızlı yollarını ararlar. Burası hiçbir arama motorunun Google’ın hızıyla eşleşemeyeceği yerdir.

Bing bile, en çok kullanılan arama motoruna kıyasla önemli bir gecikme yaşamak zorundadır. Bu nedenle Google, hızlı ve hızlı yanıt arayan kullanıcılar için önceliklidir.

2) Arama Önerileri
Birkaç kullanıcı, bir arama motorunun tüm cümleyi yazmadan ne arayacaklarını nasıl bildiğini merak ediyor mu? Bu özellik, otomatik tamamlama veya arama önerileri olarak bilinir.

Bu tekniğin ana amacı, birinin aradığına benzer en çok aranan sorgulardan bazılarını sağlamaktır. Google’dan bahsedersek, kullanıcılara yalnızca dört otomatik tamamlama önerisi sunulur.

Öte yandan Bing, kullanıcıların sekiz arama önerisi arasından seçim yapmasına olanak tanır. Bu, Bing’in rekabette öne geçtiği yerdir.

3) Görsel Sonuçları
Görseller, her arama motorunun ürettiği sonuçların temel parçalarından biridir. Doğru arama sorgularının daha iyi anlaşılmasını sağlarlar ve bu nedenle kullanıcılar ayrıntılı bir resim bölümünü tercih eder.

Her iki arama motoru arasında görüntü gösterme yetenekleri arasında bir karşılaştırma varsa, çok fazla fark yoktur. Görüntü düzenleri birbirinden farklı olsa da, geri kalan faktörler neredeyse aynı kalır. Bu nedenle, bu durumda aralarında bir karşılaştırma yoktur.

4) Alışveriş Önerileri
Çevrimiçi alışveriş, birçok üretici için başarılı bir iş olarak ortaya çıktı. Tüketiciler evlerinde oturarak bir şeyler satın alabildikleri için ürün satın almak çok daha kolay oldu.

Doğrudan belirli bir öğe hakkında arama yapmanın yanı sıra, kullanıcılar çekici önerilere de çekilir. Dahası, önceki arama kayıtlarını analiz ederek daha iyi alışveriş önerileri sunmaktan daha iyi bir şey olamaz.

Google, kullanıcıya sağlanan alışveriş sonuçlarını iyileştirmede Bing’den biraz daha iyidir. Bu nedenle, bu senaryoda Bing yerine Google’ın tercih edilmesinin nedeni budur.

4.8 10 oylar
Makale Derecelendir
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
SohbetMakalesi.Com Sende Yorumda Bulunx
()
x
Gay sohbet Gabile Marcinal Gabile Sohbet Gabile Gabile kim Gabile Mobil Gay istanbul Sex Sohbet Gabile kim