En iyi Makale Yazma ipucları

sohbet makalesi

Makale yazmak için ipuçları

İçerik, Çevrimiçi Pazarlama kampanyalarının temelidir ve bu nedenle, sonuç odaklı kampanyalar yürütmek için en iyi İçerik Yazma İpuçlarına önem vermek çok önemlidir.

Aslında, herhangi bir yaratıcı alanda içerik, izleyicilerle ve ardından dönüşümlerle bağlantıya karar verir. Bir şarkıyı dinlemek ve bir yazarın çalışmasını okumak oldukça benzer.

Şarkının sözleri sizinle duygusal bir bağ kuramıyorsa bazen şarkıyı önemsemezsiniz; aynı şey bir şey okurken de geçerlidir.

B2B şirketlerinin pazarlama başarısında içeriklerin büyük bir rol oynadığını söylemekte hiç şüphe yok.

İçerik, arama motoru sonuçlarını ve sayfanızdaki genel trafiği etkileyeceğinden, web sitenizin genel tasarımını oluşturacaktır. Kalitenin yanı sıra miktar, içeriğinizin işletmenizin büyümesi için verimliliğini belirler.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi İçerik Yazma İpuçları

1. İyi Anahtar Kelime Araştırmasıyla Başlayın

Bazı yazarların içeriklerinde alakalı anahtar kelimeler sağlayamaması gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Yolu kaybederler ve bu nedenle endişe konusu olur.
Anahtar kelime araştırması temelde şu anlama gelir:
(1) Araştırma araçlarını kullanarak alakalı anahtar kelimeleri arayın (Moz’un Anahtar Kelime Gezgini, Adwords anahtar kelime planlayıcısı vb. Gibi).
(2) İçeriğinizde bu anahtar kelimeleri kullanın.

2. Anahtar Kelimelerde Asla Fazla Yapmayın

Bu, alabileceğiniz en önemli içerik yazma ipuçlarından biridir.

Hiç şüphe yok ki anahtar kelimeler içerik aramanızı kolay ve değerli kılar, ancak içeriğinizi monoton hale getireceği ve hem okuyucu hem de Google için daha az güvenilir hale getireceği için içeriğin tamamında anahtar kelime doldurma yapmamanız gerekir. Sayfa görüntülemeleri, SERP’lerin sıralaması ve dönüşüm oranıyla birlikte düşecektir.

Okuyucular içeriğinize olan ilgisini kaybeder ve arama motoru alanınızı da tokatlayabilir. Bu, Yeni Başlayanlar İçin İçerik Yazma İpuçları PDF’nin çoğu tarafından verilen en önemli önerilerden biridir.

Bu günlerde arama motorları daha akıllı hale geldi ve Google, sayfanızın neyle ilgili olduğunu kabul ediyor.

3. Gizli Anlamsal İndekslemeyi Anlayın

Gizli anlamsal indeksleme üzerinde çalışmak, arama motorunun web sayfanızdaki farklı kelimeler arasındaki ilişkileri anladığı anahtar kelime araştırmasından sonraki adımdır.

İkincil anahtar kelimelere odaklanmanın yanı sıra, web sitenizin arama motorundaki genel sıralamasını yükseltebilir ve web siteniz daha fazla trafik çekecektir.

Bir profesyonel gibi içerik yazma örnekleri yazmayı öğrenmek istiyorsanız, bu sizin için önemli bir ipucu.

4. Kaynaklarınızda köprü oluşturun

Bu içerik yazma ipucunu pek çok öğreticide göreceksiniz.

Başka bir web sitesinden referans alıyorsanız, her zaman iyi internet görgü kuralları olan kaynağa köprü oluşturduğunuzdan emin olun. Trafikten uzaklaşmaktan korkmayın ve kaynaklarınızı belirtin.

Kaynağınız için bir web sitesinden alıntı yapıyorsanız, o web sitelerinden de görürlerse aynı iyiliği alabilirsiniz. Bir alıntı, geri dönüşler almanıza da yardımcı olacaktır.

5. İçerik Yazma Örneklerinin Nasıl Yazılacağını Anlamak İçin Ayrıntılı Anahatlara Odaklanın

Web makalesi veya blog yazısı üzerinde çalışıyorsanız, temel özetiniz aşağıdaki öğeleri içermelidir:
(1) Birincil anahtar kelime.
(2) Konuyu ve içeriğinizin sorunu çözmede nasıl yardımcı olacağını açıklayın. Yazarken kendinize sormaya devam edin “bunu neden kimse okur?” ve açıklamanızda bu soruyu cevaplayın.
(3) Hedef kitleniz hakkında biraz yazın.
(4) İçerik yükseltmelerine ilişkin bir açıklama sağlayın.
(5) İçeriğin yapısı kesin bir şekilde kırılmalıdır.

6. İçerik Okunabilir Olmalıdır

Fransa’da Cehaletle Mücadele adlı bir kampanya 2013 yılında başlatıldı.

İçerikler o kadar net bir şekilde yazılmıştı ki, izleyiciler aslında ayrıntıları okumak zorunda kaldılar ve okuryazarlığın değerini anladılar.

7. Okurlar Arasında Bir Duygu Yaratmanız Gerekecek

Kaç farklı faktörden bahsedersek bahsedelim, bu bir kişinin size verebileceği en önemli içerik yazma ipuçlarından biridir.

Marka kimliği, zamanlama vb. Gibi herhangi bir içeriğin verimliliğine birçok faktör karar verir, ancak içeriği viral hale getirmek istiyorsanız, içeriği duygusal bir dokunuşla doldurmanız gerekecektir.

HubSpot 3 pazarlama uzmanlarının son röportajında, herhangi bir içerikteki duygusal dokunuşu, HubSpot’ta İçerik Pazarlama Stratejisti Megan Conley tarafından daha ayrıntılı olarak açıklandı.

8. Rakibinizin Kafasına Girin

Yine, kampanyanızı son derece sonuç odaklı hale getirecek en pratik İçerik Yazma İpuçlarından biri.

Yazınıza başlamadan önce uygun bir araştırma yapabilirsiniz. İnternette neler olduğunu analiz edin. Rakibinizin içeriğinin doğru bir analizini yapın ve aşağıdaki şeyleri bulun:

(1) Kullandıkları terimler ve endüstri dili.
(2) Ses tonu nedir? Komikler mi? Ciddi?
(3) Birincil içerik türleri. Bu bir blog yazısı mı? Bültenler? Sektördeki konumlarını öğrenin ve onlardan daha iyisini yapın.

9. Google Dokümanlar’da Metne Konuşmayı Kullanın

Düşüncelerinizin doğrudan ekranda görünmesini istiyorsanız, Google dokümanlarda sağlanan Konuşmadan Metne özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu aşağıdaki yöntemlerle yapabilirsiniz:

Google Dokümanlar’da Araçlar seçeneğine tıklayın ve sesle yazmayı seçin.

Simgeye tıklayın ve ardından yazmak için bilgisayarınızın mikrofonuyla konuşabilirsiniz.

10. Son Tarihleri ​​Belirleyin

Okumuş olabileceğiniz öğreticilerin sayısına bakılmaksızın, hepsinde bu tür içerik yazma ipuçları bulmuş olmalısınız. Son teslim tarihlerini belirlemek aslında sizi işiniz konusunda daha profesyonel hale getirir. Bu nedenle bir son tarih belirleyin ve içindeki işi bitirin.

Deneyimlerinize göre son tarihlere karar verebileceksiniz. Son tarihler belirleyin ve zamanın yeterli / az / fazla olup olmadığını analiz edin. Bu şekilde siz de daha verimli olacaksınız.

11. Aksiyon Dolu Kelimeleri Seçin

Çalışmanız güçlü olmalı ve eylemi vurgulamak için kelimeleri seçmeniz gerekir.

Yeni başlayanlar için İçerik Yazma İpuçları ararken, bu ipucu, izleyicilerle duygusal bir bağ kurarak İçerik Yazma Örnekleri yazmayı anlamada en etkili ipucu olacaktır.

Uzmanlardan benzersiz bir içerik yazma ipucu sorarsanız, içeriğinizde pasif bir üslup kullanmamanızı tavsiye edebilirler. Örneğin, aktif bir sesle “aslan öldürdü” ve pasif sesle “adam aslan tarafından öldürüldü” yazıyorsunuz.

İkinci cümle daha az enerjik geliyor, oysa ilk cümle her ikisi de aynı anlama sahip olsa bile eylemle dolu.

12. Düzenleme Yazdıktan Sonra Yapılmalıdır

İlk taslağınız mükemmel olmayacak. Yazarken endişelenme.

Yazmayı bitirdikten sonra düzenlemeye başlayın. Size yardımcı olması için Grammarly ve Hemingway gibi araçları kullanabilirsiniz.

Düzenleme, son kopyanızı izleyicilerinizle kusursuz iletişim sağlayan en empatik ve hatasız olacak şekilde güçlendirir. Bu, düzenlemeyi yeni başlayanlar için PDF İçerik Yazma İpuçları’nın en önemli ipuçlarından biri haline getirir.

13. Kısa Açıklama

Her zaman içeriğinizdeki her şeyin en azından kısa bir açıklamasını sağlayın.

Örneğin, bir web sitesinin destek paneli için içerik yazıyorsanız, müşteri desteği, müşteri self servis vb. Hakkında açıklama yapın. Bu, kullanıcının en iyi kaynağa kolayca ulaşmasını sağlar.

14. İyi Bir SEO Ürününe Yatırım Yapın

Bir Google e-tablosu ve bazı ücretsiz araçlar, SEO anahtar kelime analiziniz için yeterlidir, ancak ele alınması gereken büyük veriler vardır ve içinde kaybolabilirsiniz.
Burada size yardımcı olabilecek bir dizi SEO paketi var, ancak iyi bir seçim yapmanız gerekecek. Birkaç araç size çok fazla veri bombardımanı yapabilir ve kafanızı karıştırabilirken, çok azı sizin için kapsamlı olmayabilecek her şeyi kendi yöntemleriyle kırabilir. Bu nedenle, SEO paketine herhangi bir yatırım yaparken iyi bir seçim yapın .

15. SEO’nun En İyi Uygulamalarını Hatırlayın

Anahtar kelimelerinizi alakasız bir şekilde tekrar edemezsiniz, bunun yerine içerik arasına sığdırmaya çalışabilirsiniz. Anahtar kelimelerin alakasız kullanımı ile içeriğin genel anlamını mahvetmeyin.

16. Başlığınız Duyguyu İfade Etmelidir

Bu, internette bulunan en iyi içerik yazma ipuçlarından biridir. Raporlar, duygusal manşetlerin daha fazla hisse kazanmanıza izin vereceğini ve dolayısıyla bu alanı hedefleyeceğini öne sürdü.
Bu alan üzerinde akıllıca çalışın ve duygularını ucuz taktiklerle manipüle etmeye çalışmayın. Başlığınız gerçek olmalı ve okuyucularınızın dikkatini gönderinize çekebilecek ancak hiçbir şeyi abartmayın.

17. Okuyucularınızı Etkilemek İçin İyi Girişler

Ziyaretçinizin Google’a geri dönmesini istemiyorsanız harika bir giriş yazmanız gerekir. İyi bir giriş yazmak için içerik yazma ipuçlarından bazıları şunlardır:

(1) Girişinize, doğru olması gereken ancak inanması zor olan ilginç bir gerçekle başlayın.
(2) Başlangıçta sonuç hakkında biraz açıklama yaparak gerilim yaratın ve ardından okuyucuların oraya nasıl ulaştığınızı yavaşça bilmelerini sağlayın.
(3) Başlangıçta bir anekdot kullanın ve okuyucunuza ilgili olabilecekleri bir şey sağlayın. Bir şeyde başarısız olduğunuz bir olayla başlayabilir ve ardından başarısızlıktan derslerinize geçebilirsiniz.
(4) Okuyucuların cevabını öğrenmeye mecbur kalacakları sorularla başlayın.
(5) Okuyucularınızın en uç noktalara ulaşmasını sağlayın.
(6) Okuyucunuzun zararlı davranışı hakkında bir bilgi verin, çünkü bu, içeriğinizde onun hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacaktır.

18. Kapsamlı Olun

Birçok yazar ve pazarlamacı, bir gönderinin kelime sınırını merak ediyor. 1.500 kelimelik veya 3.000 kelimelik bir gönderinin daha iyi sıralanıp sıralanmayacağını bilmiyorlar, başka seçenekler de var.

Aslında, kapsamlı yazıya odaklanmalısınız, bu da gönderinizin okuyucunun tüm sorularına cevap verebilmesi gerektiği anlamına gelir.

İdeal olarak, 1.500 ila 3.000 kelime arasında olmalıdır, ancak ihtiyaca göre dalgalanabilir.

19. Başlık Etiketleri ve Meta Açıklamaları İyi Olmalıdır

Herhangi bir arama motorunda arama yaptığınızda, sonuçta görünen mavi bağlantı başlık etiketi ve bunun altında görünen meta açıklamadır.

Şu andan itibaren Google’ın politikalarına göre başlık etiketinizi 70 karakter ve meta açıklamanızı 156 karakterle yazabilirsiniz. Beyninizin en iyi şekilde çalışmasını sağlayın.

Bu ikisini daha iyi bir şekilde yazmak için aşağıdaki içerik yazma ipuçlarını kullanın:

(1) Başlık etiketiniz birincil anahtar kelimenizi içermelidir – Buna dikkat etmeniz gerekir, çünkü bu aslında sayfa içi SEO’nun en önemli unsurlarından biridir.

(2) İkna edici meta açıklama – Meta açıklamanızı, izleyiciyi gönderinize çekebilecek şekilde yazın. Çekici hale getirin.

(3) Karakter sayısına bağlı kalın – Kelime sayısını aşarsanız, kelime kesilir ve kullanıcılar bu ekstra içeriği göremez.

20. Avantajınız İçin Bağlantıları Kullanın

Blog yazılarınızda belirli konulara tekrar tekrar dokunuyorsanız, tekrardan kaçınmak için referans konulara yazmaya odaklanabilir ve ardından gelecekte bu yazılara yavaşça geri dönebilirsiniz.

Bir şeyler birbirine bağlandığında, arama motoru sitenizi benzersiz ve yüksek kaliteli olarak tanıyacaktır.

Google, içeriğin gerçekliğini belirlemek için gönderide kullanılan bağlantıları da kontrol eder.

21. Anlamsız Kelimeler Kullanmaktan Kaçının

İnternette yeni başlayanlar için pdf içerik yazma ipuçları arayabilirsiniz ve size pek çok ipucu sağlar, ancak bu içerik yazma ipucu hepsinden sıyrılacaktır. İşi basit kelimeler yapıyorsa karmaşık kelimelere gerek yoktur.

Okuyucularınızın ilgisini yazılarınızda tutmak istiyorsanız, anlamsız moda sözcükler kullanmak iyi bir fikir değildir. Aslında gönderinizin genel kalitesini düşürür.

Okuyucunuzun karmaşıklığını artırmak için orada değilsiniz, onların şüphelerini gidermenizi bekliyorlar. Kendinizi okuyucunuzun yerine koyun ve bir muzun uzun sarı bir meyve olarak adlandırılmasını istiyorsanız, kendinize cevap verin. Kesinlikle değil. İçeriği iyi yapan şey basit dildir.

22. Sosyal Medyadaki Başarınızı Ölçün

Her işinizin etkisini kontrol edersiniz ve bunu aşağıdaki şekillerde yapabilirsiniz:

(1) Google Analytics : kullanarak bilgi Google Analytics sitelerinin çoğu onunla bağlıysa ve bu ayrıntılı bir analiz sağlar yanı çünkü.

(2) Sosyal Medya Promosyonu: İçeriğinizin sosyal medyadaki performansına da dikkat etmelisiniz. O platformdaki her eyleme dikkat edin.

İçeriğiniz düşük performans gösteriyorsa, sosyal medya metin yazarlığı becerilerinizi geliştirin: Paylaştığınız mesajlar üzerinde çalışmanız ve paylaşırken kullandığınız düşünceli içeriği yazmanız gerekir.

4.8 9 oylar
Makale Derecelendir
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
SohbetMakalesi.Com Sende Yorumda Bulunx
()
x
Gay sohbet Gabile Marcinal Gabile Sohbet Gabile Gabile kim Gabile Mobil Gay istanbul Sex Sohbet Gabile kim