Kaliteli Makale Yazmak

sohbet makalesi

Uzman Gibi Makale Yazma

Makaleler birkaç kategoride ve farklı türde olabilir, makaleler esas olarak izleyici veya okuyucular etrafında döner. Bir makalenin nasıl yazılacağını bilmek, internette çok rekabetçi ve çok önemli hale geldi.

Makale yazmayı biliyor olsanız ve aklınızda zaten parlak bir tema ve konu olsa da, temaların ve konuların çoğunun daha önce diğer tüm internet kullanıcıları tarafından ele alındığını fark edeceksiniz.

Daha sonra, konular için beyin fırtınası yapmanız ve olağanüstü ve ilgi çekici bir şey bulmanız gerekecek; bu, yalnızca izleyicilerinize bir mesaj iletmekle kalmayacak, aynı zamanda makalenizi okuduklarında onlarda bir zevk ve tatmin duygusu yaratacaktır.

İçerik Pazarlama söz konusu olduğunda, doğru SEO stratejisinin ve kaliteli Makalelerin kusursuz bir şekilde dahil edilmesi, işletmelerin çevrimiçi varlığını optimize etmek için en iyi organik strateji olarak kabul edilir. Makalelerin SEO Uyumluluğunun neden önemli olduğunu anlayalım-

Sohbetmakalesi Logo

Makale Yazımında SEO Uyumluluğunun Önemi

Bu rekabet çağında, oyun alanının ve rakiplerin gerçekte nasıl çalıştığını anlamak da önemli hale geliyor. Rakip üzerinde yaptığınız analize göre, onların Arama Motoru Optimizasyonuna güvendiklerini bulmak uzun sürmüyor.

Kesinlikle büyük bir popülerlik kazanmış bir şey. Her zaman SEO dostu bir makale yazmaya çalışmalısınız.

Özetle Arama Motoru Optimizasyonu, içeriğin etkinliğini ve verimliliğini artırmanın bir yöntemidir; arama motorları için kullanıcılarla paylaşmak istiyorsunuz. Temelde arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için yapılır.

Şimdi, bu ifade herhangi bir gerekçe veya açıklama gerektirmiyor. Daha yüksek sıralama, web sitenizde aldığınız trafikle doğru orantılı olan en önemli şeydir. Anahtar kelimeleri araştırarak başlamanız ve ardından birini seçmeniz yeterlidir. Bu anahtar kelimeyi bağlamında tutarak kaliteli bir makale yazmalısınız ve tüm bunlar onu SEO dostu bir makale yapar.

Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu internet pazarlamasında önemli bir faktör olmasına rağmen , içerik kalitesi, bir makalenin karlı performansının arkasındaki belirleyici faktördür.

Bu makale size birinci sınıf kalitede bir makalenin nasıl yazılacağı konusunda derin ve eksiksiz bir fikir verecektir.

Tüm İnternet işi ya da makalelere bağlıdır ve herhangi bir zorluk ya da ikilem olmadan bir makalenin nasıl yazılacağına hakim olursanız, bu sizin ve içinizdeki yaratıcı yazar için son derece yararlı olacaktır.

Temanızı yazma ve düşündüğünüz şekilde şekillendirmek, izleyicileriniz için son derece etkili bir bakış açısı yaratacaktır.

Makalenizin temasını şekillendirmek

Bir makalenin nasıl yazılacağını bilseniz bile, makalenin konusuna ve temasına karar vermek için de çok çaba sarf etmeniz gerekecektir. Belirli konuya en uygun birkaç makale türü vardır; Çoğunlukla üzerine yazılmış birkaç makale konusuna bakalım.

Temel Makale – bilginin izleyiciye daha yaratıcı ve özgün bir şekilde aktarıldığı yerdir.

Hangi yollarla – bunun gibi makaleler okuyuculara bir işin veya bir görevin hangi yollarla veya nasıl yürütüldüğünü, tamamlandığını ve başarıldığını anlatır.

Taslak, taslak veya biyografi – bu makaleler, bir birey hakkında mutlak tarih ve farklı varlıkla kapsamlı iletişim yoluyla yaratılan bilgi ve materyali içerir.

Makale Yazma ile ilgili bazı ipuçlarına bir göz atalım-

Makale Yazma İpuçları

1. Bu makaleyi neden yazdığınızı bilin

Toplum ya da kitleler tarafından ihmal edilen ya da görmezden gelinen bir jest ya da işaret.

Makaleniz aracılığıyla hangi mesajı veya bilgiyi iletmek istiyorsunuz?

Örneğin seyahat malzemeleri üreten bir firma hakkında yazıyorsanız, neye daha çok vurgu yaparsınız? Ürünler veya seyahat sırasındaki kullanımları.

2. Bir makale yazmak için paragraflarınızı net ve kısa tutmanız gerekir

Makalenizin özelliği ve niteliği konusunda kesinlikle endişelenmeniz gerekir, ancak bu arada makalenizin uzun süreli bir içerik parçası olarak okunmasını da istemezsiniz.

Hedef kitlenizden çok fazla ilgi çekmeniz gerekiyor; bu nedenle olgusal, bilgilendirici ancak yetkin ve yeterli olmalıdır.

3. Makale çok fazla öz ve madde taşımalıdır

En kötü eşya, içinde madde ve madde içermemesi olacaktır.

Okuyucular için yeterince fark edilebilir olmalıdır. İçeriklerin eğitecek, anlam ve amaç sunacak şekilde düşünülmesi gerekir.

Eşyaların yapısı ve düzeni –

1) Makalenin konusu

2) Yazarın adı

3) Makalenin ruhu

4) Makalenin sonucu.

4. Ünlü ve iyi tanınan kişilerin makalelerini inceleyin

İnternette, ünlü ve evrensel yazarlar tarafından yazılan sayısız makalede bulacaksınız, onları gördüğünüzde veya duyduğunuzda çekici ifadeleri not alacaksınız.

5. Mümkün olduğunca çok ilham almaya çalışın

Üzerine makale yazmanızın ilgisini çekeceğini düşündüğünüz olası konuların kayıtlarını araştırın ve üretin. Bir makale yazmanız için size neyin ilham verdiğini bilmeniz gerekir.

6. Sevdiğiniz bir konuyu seçmeye çalışın

Konuyla ilgili hevesli ve heyecanlıysanız, hiçbir şey okuyucular için daha çekici olamaz.

Tutkunuz ve coşkunuz makalenize büyük ölçüde yansıyacak, ancak her zaman ilginizi çekecek bir konu veya konu olacak makaleler yazamayacaksınız, ancak yine de içinde kapsamlı bir araştırma yapmanız için size ilham veren bazı istisnai maddeler bulmaya çalışacaksınız.

Çoğu durumda, insanların aşina oldukları konu hakkında yazarken araştırmanın önemini görmezden gelme eğiliminde oldukları açıktır.

Bu uygulama zamandan ve emekten tasarruf gibi görünebilir, ancak bazı bilgileri araştırma yapmadan iletmek onların güvenini ve sadakatini kesinlikle etkileyebileceğinden kesinlikle okuyucularınız üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır.

7. Temanız veya konunuz hakkında keşif ve araştırma yapın

Bir makalenin nasıl yazılacağını öğrenmek için, yazdığınız seçili konunun avantajlarını ve dezavantajlarını bilmek çok önemlidir.

Kaynakları kullanabilir, bir konu hakkında kitaptan bilgi alabilir ve bu konularda kapsamlı bir analiz ve araştırma yapabilirsiniz. Kaynağınız örneğin kitaplar, filmler, belgeseller, spor turnuvaları ve çok daha fazlası gibi her yerden alınabilir.

Ayrıca uygun bir şekilde araştırılırsa internette çeşitli bilgi ve bilgiler bulacaksınız.

8. Kendi konunuzu ve tartışmanızı hassaslaştırın ve sorgulayın

Bir şey yazdığınızda ve aynı konunun kötü muamelesini yazdığınızda, okuyucuların gittikçe daha fazla dikkatini çeker.

Hatta kullanıcıların size ve web sitesine aşina olması için aynı konuyla ilgili önceki makalenizden bahsetmeye bile çalışabilirsiniz.

Bu aynı zamanda geri bağlantıların kurulmasında ve kullanıcıların sunmanız gereken tüm bilgilerde bir tur atmasına izin vermede uzun bir yol kat ediyor .

9. Makalenizi yalnızca saygın ve otantik köklerle uygulayın

Ne zaman özgünlüğü düşünsek, aklımıza gelen ilk şey gazetelerdir.

Gazeteler, yazmak istediğiniz makale hakkında araştırma yapmak için çok faydalı ve otantik bir kök olabilir.

Veya güvenilir kaynaklardan başka otantik kökler de bulabilirsiniz. Aşağıdakiler gibi birkaç şeyi aklınızda tutarsanız, kaynağınızın gerçekliğini bulacaksınız:

1) Veriler ve Rakamlar

2) Popüler insanların alıntıları, alıntıları ve pasajları.

3) Karakterizasyon

4) Bölümler (bir kişi veya kendiniz hakkında net hikayeler)

5) Filmlerin, basılı medyanın vb. beyanı.

Bunu söyledikten sonra, her zaman topladığınız ve sonunda kullanmayı planladığınız rakamların doğru ve güvenilir olup olmadığını kontrol etmeye çalışın.

Bu, zaman alıcı bir süreç gibi görünebilir, ancak kesinlikle bir makale yazarken telkin edilebilecek mükemmel bir uygulamadır.

10. Makalenizi daha ayırt edici bir şekilde oluşturun

Makaleniz uzunsa, birçok noktaya bölün. Makalenizdeki ilgili her bir izi çapraz kontrol edin. Karmaşık bilgileri bir araya getirmek okuyucularınızın dikkatini büyük ölçüde çekecektir.

11. Okuyucularınızın gereksinimlerine dikkat edin

Kendinizi bir okuyucu olarak hayal edin ve okuyucunun makalenizden ne istediğini düşünün; Makaleden bir okuyucu olarak elde edeceğiniz tüm faydaları ve bilgileri not edin.

Konunuzun başlıkları – Konunuzun başlıkları dikkat çekici, net olmalı ve okuyuculara konu hakkında yeterli bilgi sağlamalıdır.

12. Konularınızı ve temalarınızı bilmek

Makalenizi yazmak için kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra, makalenizin bir dizinini oluşturmaya çalışın.

13. Makaleniz için alışılmadık bir bükülme keşfedin

Konunuzu basitleştirdiğiniz ve tek bir biçime indirgediğiniz an, makalenizi farklı ve belirgin olacak şekilde nasıl oluşturabileceğinizi bilmenizin zamanıdır.

14. Başka kişilerin çalışmalarını kopyalamaktan kaçının

İntihal bir makalede kullanmaktan kaçınılmalıdır, diğer makalelerden gerçekleri ve tavsiyeleri alsanız bile, bu bilgileri nasıl biriktireceğinizi çok iyi bilmelisiniz.

15. Makalenizin oranını belirleyin

Makalenizin güçlü ve etkili mesajlar iletmesi için uzun olması gerekmez, bazen belirli kelime sınırlarına ve uzunluğuna göre çalışmanız gerekebilir ve bu parametrelerle dikkatlice çalışmanız gerekir.

Makaleyi yazarken aklınızdaki soruya cevap verecek bir makale yazmak için belirli parametreleri takip etmeniz gerekir.

Bir Yapıyı İzleyerek Makaleler Nasıl Yazılır? 

Beklenen sonuçları sağlayan makalelerin nasıl yazılacağını anlamak, makalenin doğru yapısına dikkat etmek burada da önemlidir. Şuna da bir göz atalım-

Giriş – Sonraki makale hakkında açıklayan belirgin bir başlangıçla başlayın.

Konunuzu Takip Edin – Makalenizi daha dar bir açıdan derlediğinizde, makaleniz boyunca bu yönü takip edin, bu, makalenizle daha da ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Uygun Çerçeveyi Uygula- Makalenizi okuyan kitle, sizin gibi makalenizin konusu hakkında kesinlikle pek bir şey bilmiyor. Okuyucularınıza ikinci dereceden bir tavsiyede bulunmaya çalışın.

Makalenizi Doğru Bir Resim ile gösterin – Okuyucularınıza makalenizi iyi bir şekilde anlamalarını sağlamak için ayrıntılı ve canlı bilgiler koymaya çalışın.

Kendi Tarzınızı ve Özelliğinizi Tanıtın – Bir makale yazarken kesinlikle imza stilinizi ve özelliğinizi tanıtmak isteyeceksiniz, bu, okuyucuların makalenizi okurken sizi tanımasına ve imza stilinizi anlamasına yardımcı olur. Bu, okuyucularınızın size olan saygısını artıracaktır.

Harika Bir Son Yazın – Makalenize bir bölümle başladıysanız, sonunuzda onu yeniden açmalısınız . Bir örnek kullandığınızda sonlar çoğunlukla somuttur ve izleyicilerinize ileriyi düşünmeleri için bir vizyon verir.

Ek bilgileri kullanma – Hedef kitlenize ek yazılı veya grafiksel konular sunmaya çalışın

Resimlerin, istatistiklerin ve ek verilerin dahil edilmesi, okuyucunun dikkatini aktif ve kesintisiz tutmaya yardımcı olur ve bu nedenle Makalelerin Nasıl Yazılacağı konusundaki kılavuzların çoğu bu ipucunu önerir.

Makale yazmanızın çekici, parlak ve anlaşılır olması gerekir.

Çalışmanızı revize edin – Çalışmanızı gözden geçirin ve düzeltmeler ve diğer dilbilgisi hataları için kendinize okuyun, ek ve çelişkili bilgileri kaldırın. Paragrafları ve bölümleri gerektiği gibi yeniden yazın.

Makalenizi okumak için başka birine verin – Makalenizi güvenilir arkadaşlarınıza veya akrabalarınıza verirken, onlara makalenizi beğenip beğenmedikleri gibi sorular sorun. Yapmaya çalıştığınız noktaları vb. Anlıyorlar mı?

Böyle önemli bir kavram, metin yazarlığı da olabilir. Buna dikkat etmek, izleyicileriniz için etkileyici makaleler yazmanıza da oldukça yardımcı olacaktır.

Bir Makale Yazarken Metin Yazarlığının Rolü

Çoğu insan çoğu zaman yanlışlıkla metin yazarlığının zor bir görev olduğunu anlar.

Aşağıdaki kısa açıklama , kafa kavramı olan metin yazarlığı aldatmacasını kırma görevini kesinlikle etkiledi .

Temelde, okuyucuyu sonunda bir ürün satın almaya teşvik eden veya onları istediğiniz bir şeye kendinizi şımartmaya teşvik eden bu tür içeriğin yaratılmasıyla ilgilidir. Bu, tek bir tıklamadan tekliflerinizi veya hizmetlerinizi denemelerini sağlamaya kadar her şey olabilir.

Herhangi bir kişi, yazma becerilerini geliştirerek profesyonel bir metin yazarı olma olasılığını ölçeklendirebilir. Bir metin yazarı, ister pazarlamacı, ister serbest yazar olsun, herkes olabilir.

Sonuç olarak

Sonunda, tüm bu ipuçlarını ve paylaşılan bilgileri bağlam içinde tutmak, olağanüstü bir makale sunmanıza yardımcı olmak için kesinlikle uzun bir yol kat ediyor.

Yine, SEO asla bağlam dışına çıkarılmamalıdır. Google, makalenizin başarısının ve ulaştığı kitlenin arkasındaki ana şeydir. Çeşitli faktörlerde tuttuğu içeriği analiz ederek makalenizin alaka düzeyini belirler.

Nitelik kraldır ve bu sadece bağlam içinde tutulmamalı, aynı zamanda dini olarak da izlenmelidir.

Ayrıca makale yazma formatı hakkında tam bilgiye sahip olmalısınız .

4.9 11 oylar
Makale Derecelendir
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
SohbetMakalesi.Com Sende Yorumda Bulunx
()
x
Gay sohbet Gabile Marcinal Gabile Sohbet Gabile Gabile kim Gabile Mobil Gay istanbul Sex Sohbet Gabile kim