Sayfa İçi SEO Makalesi

sohbet makalesi

Sayfa İçi SEO

Site içi SEO, site içi SEO olarak da bilinir, arama motorlarının yanı sıra kullanıcılar için optimize edilmiş web sayfalarını arama motorlarına ulaştırmaktadır. Site İçi SEO optimize edildiğinde, başlık etiketleri, dahili bağlantılar, içerik ve URL optimizasyonu bir parçasıdır. 

Ve Sayfa İçi SEO, web sayfalarını organik aramalarda iyi sıralamak için optimize etmede çok önemli bir rol oynar. Bu gönderi sizi Site İçi SEO dünyasının derinliklerine götürecek ve bununla ilgili farklı faktörleri açıklayacaktır. Anahtar kelimelerle başlayalım.

Sayfa İçi SEO Anahtar Kelimeleri 

Birkaç yıl önce kullanılan ve ihtiyaç duyulan anahtar kelimelerin algoritması, bugünün sayfa içi SEO senaryosunda hemen hemen aynıdır. Google bile sitenin uygun anahtar kelimelerle olmasını ister. Bununla Google, aynı verilerin verilerini de yedekler. Yaptığınız her aramada neredeyse her seferinde doğru eşleşmeleri olan ilk anahtar kelimeyi başlık etiketinde bulacaksınız. Ancak içeriği sıralamak artık tamamen anahtar kelimelerle ilgili değil. Sayfa içi SEO içeriğinizin yüksek bir sıraya sahip olmasını istiyorsanız , arama amacını, kullanıcı deneyimini, tıklama oranını , sayfa yükleme hızını, hemen çıkma oranını ve bekleme süresini optimize etmek de beklenir.

Anahtar kelime’ neden önemlidir?


Arama girişiminiz için size teslim edilen sayfalar, bazı iyi bir nedenden ötürü, arama motorlarının diğerlerinden daha fazla vurguladığı sayfalardır! Burada, doğru anahtar kelimeleri uygun konumlara girmek tam olarak ihtiyacınız olanı yapar.

Anahtar kelimeyi SEO için optimize etme


Dışarıda, anahtar kelime optimizasyonunun çok yardımcı olduğu birkaç sayfa içi SEO tekniği vardır. İlk ipucu uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor, yani hedef anahtar kelimeyi 100 kelime içinde tutmak. Bu basit. Sadece yazarın anahtar kelimeleri 100-150 kelimede bir kullanması gerekecektir. Ayrıca, ilk anahtar kelimenizi 100 kelimenin arasına koyun. Daha doğrusu, ilk cümlenin kendisinde. Bunu yaparak Google, içeriğinizin neyle ilgili olduğu konusunda bilgilendirilir. H1 etiketinde de makale nişini sergilemeyi unutmayın. Google’ın sayfanın yapısı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan en etkili sayfa içi SEO faktörlerinden biridir.

WordPress gibi belirli blog platformlarını kullanırsanız, H1 etiketi otomatik olarak eklendiği için sıralanırsınız. Ancak durum böyle olmadığında, sitenin kodunu kontrol edin ve anahtar kelimeyi içeren başlığın bir H1 hakkına sahip olup olmadığını öğrenin. Aşağıdaki alt başlıklar hakkında H2 etiketlerini ekleyin. Ayrıca, alt başlıklardan en az birine bir anahtar kelime girin.

SEO dostu URL’ler nasıl oluşturulur?


Bir anahtar kelime eklerken URL’leri kısaltmak , gerçekten profesyonel yazarların kullandığı sayfa içi SEO tekniklerinden biridir. Ancak, URL’nin tek başına anahtar kelimeyi oluşturmasına izin vermeyin. Ancak anahtar kelimeyle, URL’ye fazladan bir veya iki kelime ekleyin.

Başlık ve Açıklama Etiketlerini Optimize Etme


Başlık, web sayfası sıralaması için çok fazla harikalık yapıyor. Başlık ve açıklama etiketlerini optimize etmek, etkinliğin zirvede olduğu diğer sayfa içi SEO teknikleridir. Makalenin açıklaması, Google için bir ‘açıklama’ gibi hiçbir şey yapmayan basit bir açıklamadır. Teknik olarak Google, içeriğinizin neye atıfta bulunduğunu bilmek için açıklamanızı okumaz. Aksine, arama motorunda arama yapan kullanıcılar makalenin kontrol edilip edilmeyeceğini belirlemek için onu okur. Google veya arama yapanların güvendiği birçok sayfa içi SEO faktörü ve başlık ve açıklama etiketleri dahildir. Başlık, sayfanın ve içeriğin ne olduğuna dair kısa bir fikir verir. Başlık etiketinin yanına yerleştirilen anahtar kelimelerin, başlık etiketinden bir şekilde biraz uzakta olanlar tarafından nasıl daha fazla önem kazandıkları da bildirilmektedir.

İçeriği Seo Uyuumlu Yazma


Artık sayfa içi SEO faktörlerine aşina iseniz, ilk sırayı alması gereken bir tane yazmaya başlayın. Anahtar kelimelerle harika bir girişimde bulunun, ancak diğer nitelikleri de dahil edin. İlk olarak benzersiz içerik hazırlayın. Makalenizin “oynatma” sürümü olmadığından emin olun. Her zaman yeni bir şey, taze bir şey getirmek için çabalamalısınız! Yeni bir fikir ne anlama geldiğidir. Fikirler her şey olabilir – tavsiye, strateji, yeni araştırma noktaları vb. Sayfa içi SEO içeriği için, benzersiz yeni içeriğin tek başına iyi bir sonucu yansıtması pek olası değildir. Yaptığınız içerik bilgi açısından zengin, güvenilir ve değerli olmalıdır. Öne çıkmak istemek, ekstra çaba ve enerjinize ihtiyaç duyacaktır. Üstelik her dakika binlerce yazı uymayı zorlaştırıyor. Ancak, sayfa içi SEO pozisyonunun yüksekliğine geldiğinizde, kendinizi her zaman neşeli bir tonda bulacaksınız.

SEO içeriğini nasıl daha değerli hale getirebilirsiniz?


En ufak ayrıntıları resimlere ve anlık görüntülere dahil ettiğinizde SEO içeriğiniz otomatik olarak değerlendirilecektir. Yazarken içeriğin netliği ve ilgi çekici olup olmadığını merak ederken daima aklınızda bulundurmalısınız. İşe yarayan kendi keşfedilmiş stratejileriniz ve anlaşılması kolay adımları, örneklerle birlikte, oldukça değerli SEO içeriği elde etmek için bulacağınız en iyi sayfa içi SEO teknikleridir. İpuçları ve püf noktaları ile çevrimiçi okuduğunuz içeriğin yarısından fazlası, durumu yaşamamış yazarlar tarafından ortaya konuyor. Aksine, durumu geçen yazarlar tecrübeli olarak güvenle belirlenebilir. Bu, deneyimli yazarların daha değerli içerik verme eğiliminde olduğu sonucuna katkıda bulunuyor. Yukarıda belirtilen sayfa içi SEO faktörleri dışında, sayfanızın 2. veya sonraki sayfalarda yer almasını istemediğiniz için, ne koyduğunuz konusunda ekstra dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.

TO neden önemlidir?


İyi bir SEO sayfası ararken, TO veya tıklama oranını kaçırmayın. Esas olarak iki sayfa içi SEO faktörü için etkili SEO blog yazmanın ayrılmaz bir parçasıdır. İlk olarak, TO, Google sıralama bileşeni olarak kabul edilir ve ikinci olarak, TO, siteye iyi trafik getirir.

Sayfa İçi Kullanıcı Deneyimi Sinyalleri


Google, verdiğiniz içerikle etkileşim kurar. Google‘ın kendisi tarafından verilen talimatlara yakından baktıysanız, Google’ın toplu ve anonimleştirilmiş etkileşim verilerini nasıl kullandığını zaten biliyorsunuzdur. Bu, arama sonucunun sorgu için geçerli olup olmadığı hakkında bilgi verir. Sayfa içi SEO blog içeriğinizin sayfada Google aramalarının olması için UX sinyallerine dikkat edin. Birisi sorularını yanıtlamak için bir sayfaya girdiğinde, muhtemelen yanıtlarını isterler ve daha fazlasını istemez. Bu nedenle, bu kullanıcının karmaşasını önlemek için, görüntüleri ekranın üst kısmından uzak tutmalısınız. Görüntüler sıkıcı değil. İlginçler ve gayet iyi çalışıyorlar. Bununla birlikte, gerçek içeriği aşağıya çeken bir görüntü, kullanıcılar üzerinde kötü bir izlenim bırakma eğilimindedir. Harika UX Sinyalleri için, göz atma memnuniyeti ve sorunsuz bir yorum bölümü, son derece verimli olduğunu kanıtlayan iki sayfa içi SEO faktörüdür.

Site İçi SEO için birkaç ipucu


Orijinal görüntülerin kullanılması en önemli tavsiyedir. Sayfanızı hazır görsellerle besliyorsanız, hemen bırakın. Sayfaları için hazır görseller yerine orijinal görsellerle başlayan yazarlar, karşılaştırmada potansiyel olarak daha iyi puanlara sahiptir. Takip edebileceğiniz ikinci ipucu, iç bağlantı fikridir. Daha küçük birçok sayfa, sayfalarını destek için daha yüksek sayfalara bağlar. LSI anahtar kelimesi, sayfa içi SEO bloglarınızı büyütmenin üçüncü yoludur. Bunlar, Google’ın sayfanızın alaka düzeyini değerlendirmek için kullanacağı şeylerdir. Özellikle kısa içerik için, LSI anahtar kelimelerine çok dikkat etmeniz gerekir. Uzun olanlarda, LSI anahtar kelimesinin etrafta bir yerde olması normal olarak gelir. Bloglarınızın LSI anahtar kelimesine sahip olup olmadığını öğrenmek için, anahtar kelimenizi google’da arayın, “.. ile ilgili aramaları” bulun ve yayınınızla ilgili her şeye bakın. Bir sayfanın yükleme hızı,

SEO sıralamasına bonus verir

Bu bilgi, yükleme hızını SEO sıralama sinyali olarak belirten Google tarafından verilir. Bugün Sayfa Hızı, bir sayfanın başarısını belirleyen en önemli sayfa içi SEO faktörlerinden biri haline geldi. Daha iyi bir yükleme hızı için daha iyi ve daha hızlı bir ana bilgisayara geçin. Bunu yapmak, hızın artması için yeterli olacaktır. Ancak daha iyi sonuçlar için üçüncü taraf komut dosyalarını ortadan kaldırın. Ne kadar fazla eksiklerse, yükleme hızı o kadar iyidir. Üçüncü taraf komut dosyaları, sayfanın toplam boyutunu azaltır ve ayrıca sayfa yükleme sürelerini olumsuz bir şekilde etkiler. Birçok sayfa içi SEO tekniği ile, yukarıda bahsedilen ipuçları, hayalini kurduğunuz sayfa içi SEO sayfası konusunda size yardımcı olacaktır.

Mobil ve PC’de tam yüklü etkileyen koşullar


Görsel optimizasyonu: Sayfanızdaki her bir resmi bir dosya adıyla yerleştirin. Alt metin: Google, resmi Alt metin yoluyla tanıyacaktır. Hedef anahtar kelimeden oluşan dosya adını kullanarak anahtar kelimeyle en az bir görüntüyü optimize ettiğinizde daha iyidir. Herhangi bir sayfa içi SEO’daki resimler, bloga koyduğunuz niş hakkında bir ipucu verir. Bu, sonunda daha yüksek bir rütbeye sahip olmanıza yardımcı olur.

4.8 9 oylar
Makale Derecelendir
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
SohbetMakalesi.Com Sende Yorumda Bulunx
()
x
Gay sohbet Gabile Marcinal Gabile Sohbet Gabile Gabile kim Gabile Mobil Gay istanbul Sex Sohbet Gabile kim